Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Prawie każdy uwielbia lato. Ta pora roku kojarzy się z wakacjami, urlopami, wypoczynkiem i wyjazdami w ciepłe kraje. Tylko osoby z wadą wzroku mogą narzekać na okres letni. Powodem są okulary przeciwsłoneczne – damskie i męskie mają te same właściwości. Osoby z okularami korekcyjnymi nie mogą nosić szkieł przyciemnianych. Jak mieliby to zrobić? Nakładać jedną parę okularów na drugie? Na szczęście ratunek przybył. Optycy oferują im okulary słoneczne korekcyjne, które są najlepszym rozwiązaniem na słoneczne dni.

Jak je wybrać?

Jeśli okulary słoneczne korekcyjne nie spełnią naszych wymagań, możemy postawić na fotochromy lub soczewki kontaktowe

Autor zdjęcia: Βethan

Ważne są oprawa oraz barwienie szkieł.

Nie każda oprawa nadaje się pod okulary przeciwsłoneczne. Sklep optyczny z pewnością będzie miał dużo opraw, w których uda się zamontować soczewki barwione. Klient musi sam podjąć decyzję. Okulary przeciwsłoneczne (męskie lub damskie) będą jego przyjacielem na najbliższe lata.

Soczewki można zabarwić na wiele kolorów. Najczęściej wybierane są szary i brązowy. Kolor szary będzie tłumił barwę oprawek, a brązowy – podkreślał ją.

Następnie musimy wybrać, który rodzaj farbienia wybieramy: pełne czy gradalne. Te drugie odpowiada za nasycenie koloru. U góry soczewki barwa jest ciemniejsza niż w dolnych partiach.

Nie trzeba się martwić o rodzaj soczewek. Zarówno dwuogniskowe okulary słoneczne, jak i jednoogniskowe oraz progresywne są dobrym materiałem do barwienia. Nawet soczewki plastikowe nadają się do tego.

Zdarza się, że klienci rezygnują z uniwersalnych kolorów barwienia i decydują się na ekstrawaganckie rozwiązania, np. niebieskie, różowe, zielone szkła.

Czy są inne możliwości?

Jeśli okulary słoneczne korekcyjne nie spełnią naszych wymagań, możemy postawić na fotochromy lub soczewki kontaktowe.

Comments are closed.

© Grajewia